فولاد ضد زنگ GLOBAL SELLER

به فولادهایی با مقدار عناصر آلیاژی بالا گفته می‌شود که توانایی مقاومت به خوردگی در اتمسفرهای خورنده و دماهای بالا را داشته باشند. فولادهای ضد زنگ معمولی حاوی آهن و کربن به علاوه حداقل ۱۱ درصد کروم هستند که عامل اصلی مقاومت به خوردگی آنهاست.

بیش از صد گرید از استیل وجود دارد که به ۵ خانواده تقسیم می‌شوند. مهم‌ترین دسته از این خانواده‌ها، استیل‌های آستنیتی هستندکه حدود ۱۶-۲۶ درصد کروم و بسته به نوع کاربردشان (محیط و دمای کاری) تا حدود ۲۶ درصد نیکل دارند و میزان کربن در آنها پایین است. این دسته از استیل‌ها که فاقد خواص مغناطیسی هستند در اصطلاح به استیل نگیر معروفند و قابلیت سختکاری با عملیات حرارتی را ندارند. از مهم‌ترین آنها می‌توان به استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ اشاده نمود.

ورق‌های استیل ۴۱۰ و ۴۲۰ از نوع استیل‌های مارتنزیتی و با قابلیت عملیات حرارتی می‌باشند و ورق استیل ۴۳۰ از نوع استیل‌های فریتی بوده و قابلیت عملیات حرارتی ندارند و هر سه مورد دارای خاصیت مغناطیسی بوده و جذب آهن‌ربا می‌شوند به همین دلیل در اصطلاح به ورق‌های «بگیر» معروفند. در ذیل به صورت مفصل در ارتباط با ورق‌های استیل ۴۱۰ و ۴۲۰ و ۴۳۰ توضیحاتی ارائه خواهد شد.

هر چه میزان کروم بیشتر باشد در این صورت مقاومت به اکسیداسیون و دمای بالا بیشتر می‌شود. ورق‌های استیل سری ۳۰۰ (استیل‌های استنیتی) به دلیل میزان کروم بالا (حداقل ۱۸٪) توانایی تحمل دماهای تا ۸۷۰ درجه سانتی‌گراد بدون اکسید شدن را دارند. گریدهایی نظیر ورق استیل نسوز ۳۰۹ تا ۹۸۰ درجه و ورق استیل نسوز ۳۱۰ تا ۱۰۳۵ درجه سانتی‌گراد قابلیت مقاومت در برابر اکسیداسیون را دارا می‌باشند.

 
تماس با آرکا استون CONTACT Arkastone

ایران- تهران- بزرگراه فتح- کیلومتر ۴- خیابان فتح دهم- پلاک ۱۰

۲۱۶۶۸۰۲۵۲۵ (۹۸+) - ۲۱۶۶۸۰۱۷۱۷ (۹۸+)

INFO@ARKASTON.COM

ﺳﻪشنبه, 29 مهر,1399
چارت ارز های مختلف